Sociálne siete

DOMOV

Gröhling: Mali by sme veriť vedeckým faktom a odborným názorom a dôverovať očkovaniu

Zverejnené:

Upravené: 22. septembra 2021 o 18:32

163

Minister Branislav Gröhling, zdroj: minedu.sk

REKLAMA

Tlačová správa

BRATISLAVA – Minister školstva Branislav Gröhling pokračuje v diskusiách s riaditeľmi, zriaďovateľmi a učiteľmi po celom Slovensku.  Navštívil základnú školu v Nižnej a ďalšie základné školy a gymnázium v Trstenej. Jeho pracovná cesta na Orave bude pokračovať aj v Námestove. Infromoval o tom tlačový odbor ministerstva školstva na svojej stránke.

Rezort školstva robí všetko pre to, aby sa čo najdlhšie zachovalo prezenčné vyučovanie na školách. Ako minister školstva uviedol ešte pred začiatkom školského roka, školy sa už plošne z rozhodnutia ministra zatvárať nebudú. Rozhodnúť o prerušení vyučovania v triedach ale môže na základe epidemickej situácie regionálny úrad verejného zdravotníctva.

„My sme aj jednotlivé školy vyzývali, že pokiaľ im to umožňuje technické a personálne vybavenie, aby prebiehalo aj hybridné vzdelávanie. Videli sme to aj dnes, že niektorí žiaci boli v triede a niektorí sa vzdelávali z domu,“ vysvetľuje minister školstva Branislav Gröhling. Zároveň naďalej poukazuje na dôležitosť očkovania. Momentálne je zaočkovanosť zamestnancov škôl na úrovni 68%. V okrese Tvrdošín, ktorý bol dnes cieľom návštevy ministra, je zaočkovanosť v školstve na úrovni 65 %. Čo sa týka detí, vo veku  12 až 17  rokov, celoslovenská miera zaočkovanosti je 23,4 %.

Aj z toho dôvodu minister pokračuje v kampani „Za otovrené školy“ a osobne sa na Orave prihovára učiteľom, aby zvážili vakcináciu. „Iba očkovanie je momentálne cesta k tomu, aby sme sa dostali do takého reálneho života, ktorý chceme žiť. Mantra testovania by mala ustupovať, mali by sme veriť vedeckým faktom  a odborným názorom a pristúpiť k očkovaniu, lebo vtedy prioritne ochraňujeme každý sám seba a následne aj svoje okolie,“ dopĺňa Gröhling. „Myslím si, že očkovanie sme prežívali ako malé deti, že ich prežívali naši rodičia, naši starí rodičia, aby vytvorili bezpečné prostredie, v ktorom vďaka tomu žijeme aj dnes. V súčasnosti by sme tak mali k tomu pristúpiť aj my z pohľadu covidu,“ apeluje minister na očkovanie.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA