Sociálne siete

DOMOV

Kolíková: Situácia okolo zranenia bývalého policajného prezidenta bola nechutným spôsobom politicky využitá

Zverejnené:

Upravené: 23. januára 2021 o 14:22

278

large kolikova cfbf
ZDROJ: Na snímke Mária Kolíková, SITA/Branislav Bibel

REKLAMA

26. december 2020 11:06 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Celá situácia okolo zranenia obvineného bývalého prezidenta Policajného zboru Milana L. bola podľa ministerky spravodlivosti SR Márie Kolíkovej (Za ľudí) „nechutným spôsobom“ politicky využitá. Uviedla to v rozhovore pre agentúru SITA a portál Webnoviny.sk. Milan L. sa zranil 9. decembra v Ústave na výkon väzby v Prešove.

Šéfka rezortu spravodlivosti jednoznačne vylúčila akékoľvek cudzie zavinenie. „Tie rôzne informácie, ktoré sa vyskytli na internete, že Milan L. mal 11-hodinovú operáciu, vážne poškodený zrak či informácie o tom, že išlo o pokus o samovraždu, boli hrubé dezinformácie. Tie jednak škodili Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS), ale podľa mňa aj samotnému procesu, s ktorým súvisí celé trestné konanie,“ zdôraznila Kolíková.

Ministerka po zranení bývalého policajného prezidenta poverila komisiu zo zamestnancov ministerstva spravodlivosti, aby preverila všetky úkony zo strany ZVJS. Kontrola sa zamerala aj na okolnosti vzniku zranenia a mala možnosť vidieť aj kamerové záznamy a stretla sa aj s obvineným. Členovia kontrolnej skupiny prijali jednomyseľný záver, že zranenie obvineného Milana L. nebolo spôsobené inou osobou a že postup ZVJS bol v tejto súvislosti adekvátny a zákonný.

Celý rozhovor je dostupný na: https://www.webnoviny.sk/kolikova-zjavne-tu-neboli-nastroje-na-eliminaciu-korupcnych-vazieb-sudcov/

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA