Sociálne siete

DOMOV

Opakovanie ročníka by Šeliga nepovažoval za stratený rok života detí

Zverejnené:

Upravené: 23. januára 2021 o 14:25

283

large seliga bfa
ZDROJ: Juraj Šeliga, SITA/Branislav Bibel

REKLAMA

25. december 2020 20:54 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Ak by minister školstva Branislav Gröhling (SaS) prišiel s tým, že „nechajme deti zopakovať jeden rok“, podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) by to nepovažoval za stratený rok ich života. Práve naopak, mohlo im to vrátiť šancu, ktorú majú mať. Povedal to v rozhovore pre agentúru SITA a portál Webnoviny.sk.

„Myslím, že je na mieste, aby o tomto začala aspoň diskusia a kompetentní povedali pre a proti takémuto riešeniu,“ doplnil Šeliga.

Neotváranie škôl môže mať najmä na deti zo sociálne znevýhodneného prostredia podľa neho „úplne šialené“ dopady. „Keď niekto hovorí, že tu budeme mať možno stratenú generáciu, tak je to síce významne zvýraznené, ale to neznamená, že je to ďaleko od pravdy. Sociálny kontakt v rannom veku je to najdôležitejšie, špeciálne pre deti zo sociálne slabších rodín. A potom tie základné vedomosti, ktoré deti získajú, ich formujú na celý život. Toto je proste veľká chyba,“ dodal podpredseda Národnej rady SR.

Celý rozhovor je dostupný na: https://www.webnoviny.sk/seliga-ak-by-minister-skolstva-nechal-deti-zopakovat-jeden-rok-nepovazoval-by-som-to-za-strateny-rok-ich-zivota/

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA