Sociálne siete

COVID19

Opätovne spúšťame očkovanie zamestnancov škôl, hovorí minister školstva

Zverejnené:

Upravené: 29. mája 2021 o 16:02

404

ockovanie
Ilustračné foto, zdroj: Unsplash/Steven Cornfield

REKLAMA

Tlačová správa

BRATISLAVA – Od dnešného dňa je opätovne spustené očkovanie učiteľov a zamestnancov škôl. Vakcínovať sa môžu v rezortnom očkovacom centre vo vybraných dňoch. Rezort zároveň pripravuje výjazdové tímy na pokrytie celého Slovenska. Informuje o tom rezort školstva v tlačovej správe na svojej stránke.

Po februárových a marcových termínoch, kedy sa zaočkovalo viac ako 50-tisíc učiteľov a zamestnancov škôl sa opätovne otvára možnosť prednostného očkovania. „Evidujeme ľudí, ktorí nemali tú možnosť sa zaočkovať, nestihli si vybrať termín, alebo mali nejaké zdravotné problémy,“ vysvetľuje minister školstva Branislav Gröhling. Z týchto dôvodov sa v spolupráci s organizáciou ministerstva školstva a mestskou časťou Vajnory otvorilo očkovacie centrum. To je prioritne určené pre chronicky chorých, pre zamestnancov so zdravotnými komplikáciami, ale aj pre všetkých ostatných zamestnancov škôl.

„Zriaďovatelia alebo riaditelia škôl dostanú link s prihlasovacím formulárom, ktorý následne budú rozposielať zamestnancom škôl. Tí si budú môcť vybrať svoj preferovaný termín,“ vysvetlil proces prihlasovania šéf rezortu školstva. Po registrácii bude zaslaná SMS správa alebo email s pozvaním na očkovanie a ďalšie informácie ohľadom vakcinácie. V očkovacom centre v

Dome kultúry Vajnory sa očkuje vakcínou Comirnaty od firmy Pfizer/BionTech v dňoch utorok, streda a sobota v čase od 12:00 – 16:00 hod.

Ministerstvo však možnosť vakcinácie dáva aj nebratislavským zamestnancom. „Máme pripravené výjazdové tímy. Opätovne budeme kontaktovať zriaďovateľov alebo riaditeľov v daných mestách, dohodneme si s nimi termín, kedy tento výjazdový tím do mesta príde učiteľov a aj ostatných zamestnancov škôl zaočkovať,“ uistil Gröhling.

Prednostné očkovanie je jedným z krokov, ako udržať v školách čo najbezpečnejšie prostredie a pripraviť bezpečnejší nasledujúci školský rok.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA