Sociálne siete

DOMOV

Sulík včas nedodrží sľub o zabezpečení štyroch miliónov antigénových testov

Zverejnené:

Upravené: 22. januára 2021 o 22:36

218

large sulik dfbdf
ZDROJ: Richard Sulík, SITA/Branislav Bibel

REKLAMA

29. december 2020 18:51 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) nedodrží včas sľub o zabezpečení štyroch miliónov antigénových testov. Spolieha sa na opciu. Informoval o tom v utorok portál aktuality.sk. Zároveň portál dodal, že potom, čo Sulík zrušil verejné obstarávanie na nákup antigénových testov, sľúbil, že do 7. januára napriek tomu prídu na Slovensko. A to v počte štyri milióny testov. To sa dnes ukázalo podľa Aktuality.sk ako nesplniteľné.

„Antigénové testy prídu na Slovensko v avizovanom termíne 7. januára v počte 2,6 milióna kusov, čo je zároveň maximálna kapacita lietadla,“ reagoval rezort hospodárstva pre aktuality.sk. V dodatočnej odpovedi pre portál ministerstvo tvrdí, že dôležitou súčasťou zmluvy je aj opcia, ktorej využitie automaticky zabezpečí dodanie ďalších 2,6 milióna antigénových testov.

„Rezort hospodárstva tak má vytvorený priestor na dodávku množstva ďalších testov tak, aby v žiadnom prípade nechýbali. Ministerstvo je pripravené túto opciu využiť, kapacitu prepravy testov v rámci jedného lietadla však nedokáže žiadnym spôsobom ovplyvniť,“ dodal rezort hospodárstva pre Aktuality.sk.

https://www.aktuality.sk/clanok/851932/sulik-nedodrzi-slub-o-zabezpeceni-4-milionov-testov/

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA