Sociálne siete

DOMOV

Vakcíny proti ochoreniu COVID-19 sú na Slovensku, prvým zaočkovaným bol profesor Krčméry

Zverejnené:

Upravené: 23. januára 2021 o 14:23

199

large krcmery eefe
ZDROJ: Infektológ Vladimír Krčméry (vľavo) počas začiatku očkovania na Slovensku, SITA/Martin Havran

REKLAMA

26. december 2020 11:01 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Vakcíny proti ochoreniu COVID-19 sú na Slovensku, prvým zaočkovaným bol profesor Vladimír Krčméry. Povedal to na dnešnom tlačovom brífingu minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO).

„Som rád, že prvým, ktorý bude zaočkovaný, je pán profesor Vladimír Krčméry. Človek, ktorý bojoval s epidémiami aj na iných miestach sveta, človek, ktorý zasvätil svoj život za záchranu životov iných. Som rád, že bude vzorom pre všetkých nás,“ povedal Krajčí vo Fakultnej nemocnici v Nitre.

Epidemiologička Zuzana Krištúfková v tejto súvislosti uviedla, že vakcínou od firiem BioNTech a Pfizer boli vo svete očkované milióny osôb. Podľa nej niet pochýb o tom, že vakcíny sú bezpečné. „Je na každom z nás, ako sa rozhodneme. My, členovia konzília, ideme do toho,“ povedala Krištúfková.

Minister zdravotníctva dodal, že očkovanie bude pokračovať v nedeľu 27. decembra v nemocniciach v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Nitre. O 10:00 bude v bratislavskej Univerzitnej nemocnici v Ružinove zaočkovaná aj prezidentka SR Zuzana Čaputová, ministri a ďalší predstavitelia Národnej rady SR.

Okrem Krčméryho boli zaočkovaní aj ďalší členovia konzília a tiež minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Prvé vakcíny proti ochoreniu COVID-19 prišli na Slovensko v sobotu 26. decembra.

Správu sme aktualizovali.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA