Sociálne siete

COVID19

Všeobecným lekárom bude pri manažovaní pacientov s COVID-19 pomáhať nová schéma

Cieľom dokumentu je zoptimalizovať proces ambulantnej starostlivosti o pacienta s ochorením COVID-19 tak, aby sa predišlo hospitalizácii, respektíve, aby bol pacient v prípade potreby v nemocnici včas.

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 23. marca 2021 o 17:20

32

Ilustračná foto, Unsplash/ Online Marketing

SITA

BRATISLAVA  – Všeobecným lekárom bude pri manažovaní pacientov s ochorením COVID-19 pomáhať nová schéma. Ministerstvo zdravotníctva SR zapracovalo do publikovaného štandardného postupu pre ambulancie všeobecných lekárov najnovšie poznatky vedy, ktoré sa týkajú prístupu k liečbe pacientov s COVID-19. Súčasťou zverejneného dokumentu je aj tzv. „cesta pacienta“, ktorá poskytuje lekárovi informáciu o optimálnom manažovaní a liečbe pacienta s ochorením COVID-19. Schéma je koncipovaná prehľadne, aby bola zrozumiteľná aj pre pacientov. Informovala o tom hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Vo zverejnenom dokumente „cesta pacienta“ nájdu všeobecní lekári jednotlivé kroky, ako pristupovať k manažovaniu a liečbe pacienta tak, aby sa predchádzalo možnému zhoršeniu jeho zdravotného stavu. „Podľa informácií z nemocníc pacienti s ochorením COVID-19 sú prijímaní veľakrát vo veľmi zlom zdravotnom stave. Dôvod môže byť obava pacientov z hospitalizácie, neinformovanie všeobecného lekára o pozitivite na ochorenie COVID-19, ako aj nedostatočný manažment pacienta zo strany lekára,“ uviedol štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Peter Stachura. Cieľom dokumentu je podľa neho zoptimalizovať proces ambulantnej starostlivosti o pacienta s ochorením COVID-19 tak, aby sa predišlo hospitalizácii, respektíve, aby bol pacient v prípade potreby v nemocnici včas.

Rezort zdravotníctva taktiež upravil „Štandardný postup pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti vo všeobecnej ambulancii pre dospelých počas pandémie COVID-19“. Tretia aktualizácia publikovaná 17. marca upravuje postup všeobecných lekárov pri výkone činnosti v rámci liečby pacientov s ochorením COVID-19. Dokumenty sú dostupné na https://www.standardnepostupy.sk/postupy-pre-ambulancie/.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA