Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Musk predal ďalšie akcie Tesly: Splní svoj sľub predaja 17 miliónov akcii svojej firmy?

Zverejnené:

Upravené: 29. decembra 2021 o 11:49

341

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Šéf amerického výrobcu elektromobilov Tesla Elon Musk predal ďalších 934.090 akcií podniku, získal tak 1,02 miliardy dolárov.

Vyplýva to zo správy pre americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC). Musk sa tak priblížil k svojmu cieľu znížiť svoj podiel v automobilke o desať percent.

Elon Musk má v pláne premeniť CO2 na raketové palivo

Musk nechal v novembri užívateľov sociálnej siete twitter hlasovať o tom, či má predať desať percent svojich akcií Tesly, a sľúbil, že sa výsledku hlasovania podriadi. Hlasovania sa zúčastnilo vyše 3,5 milióna ľudí, zhruba 58 percent sa vyslovilo za predaj akcií.

Odvtedy Musk predal zhruba 15,6 milióna akcií, za ktoré získal okolo 16,4 miliardy dolárov. Na to, aby splnil svoj sľub, musí predať zhruba 17 miliónov akcií, napísala agentúra Bloomberg.

Veľká časť príjmov z predaja akcií bude smerovať na uhradenie daní. Musk nedávno uviedol, že tento rok na daniach zaplatí cez 11 miliárd dolárov.

Šéf Tesly sa opakovane stával terčom kritiky, že neplatí spravodlivý podiel na daniach. Jeho majetok tvoria najmä akcie, ktoré sa dania ešte pri predaji. Musk pritom v minulých rokoch akcie vo väčšom objeme nepredával.

POTVRDENÉ: Elon Musk predal 4,5 milióna akcií Tesly

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA