Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Ruskému moderátorovi a propagandistovi zapálili zabavenú vilu v Taliansku

Zverejnené:

Upravené: 8. apríla 2022 o 11:06

453

zdroj: themoscowtimes.com

REKLAMA

GLOBALNEWS

Neznámy páchateľ v Taliansku podpálil vilu zabavenú ruskému moderátorovi Vladimírovi Solovjovovi, ktorý patrí k hlavným tváram ruských prokremeľských médií.

Moderátorovi, ktorý je na sankčnom zozname Európskej únie, talianske úrady zabavili v oblasti Comského jazera tri nehnuteľnosti v hodnote ôsmich miliónov eur. Útokom čelili aj ďalšie Solovjove nehnuteľnosti.

Požiar vily v meste Menaggio vypukol v stredu ráno, ale podarilo sa ho rýchlo uhasiť. Podľa vyšetrovateľov bol oheň založený úmyselne. Horeli nahromadené pneumatiky. Škody ale nie sú nijako rozsiahle, dom bol vyprataný kvôli predchádzajúcim stavebným prácam.

Podľa starostu Menaggia Micheleho Spaggiariho sa jedná o „protestný čin“ proti vlastníkovi nehnuteľnosti. Cieľom protestu sa stali aj ďalšie Solovjovove domy.

Taliansko od zavedenia únijných sankcií začalo zabavovať majetok ruských predstaviteľov a oligarchov. Väčšinou sa jedná o luxusné nehnuteľnosti a jachty. Podľa posledných údajov ministerstva financií z konca marca hodnota zabaveného majetku predstavovala okolo 900 miliónov eur.

Video na Twitteri ukazuje brutálne popravy ruských zajatcov ukrajinskými vojakmi

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA