Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Vo Švajčiarsku prestali platiť všetky opatrenia proti covidu

Zverejnené:

Upravené: 1. apríla 2022 o 9:39

598

ilustračné foto, zdroj: swissinfo.ch

REKLAMA

GLOBALNEWS

Švajčiari už nemusia povinne nosiť rúško alebo absolvovať karanténu, informujú tamojšie médiá.

Vo Švajčiarsku prestali v piatok platiť všetky celoštátne protiepidemické opatrenia vrátane povinnosti nosiť rúško vo verejnej doprave či v zdravotníckych zariadeniach.

Švajčiarska vláda deaktivovala oficiálnu aplikáciu na trasovanie kontaktov a ľudia nakazení koronavírusom už nie sú povinní absolvovať domácu karanténu. Úrady však ľuďom s príznakmi covidu odporúčajú, aby zostali doma.

Vláda zdôvodnila uvoľnenie opatrení stabilnou situáciu v nemocniciach a tým, že obyvateľstvo má už vysokú mieru imunity. Hodnota sedemdňovej incidencie, teda počtu infikovaných pripadajúcich na 100 000 obyvateľov za týždeň, je v polovici z 26 švajčiarskych kantónov menej ako 1000.

Vo Švajčiarsku prestala platiť väčšina proticovidových opatrení ešte v polovici februára. Vláda chce však byť v stave zvýšenej ostražitosti najmenej do jari 2023. To znamená, že existujúca infraštruktúra pre testy, očkovanie a trasovanie kontaktov môže byť v prípade potreby rýchlo obnovená. Jednotlivé švajčiarske kantóny môžu navyše v prípade potreby prijať vlastné, prísnejšie opatrenia.

Biden dostal druhú posilňujúcu dávku vakcíny proti covidu

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA