Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Nvidia predbehla Apple a stala sa druhou najcennejšou spoločnosťou na svete

Zverejnené:

Upravené: 6. júna 2024 o 10:14

106

Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

Akcie výrobcu čipov Nvidia v stredu vzrástli na rekordné maximá, pričom trhové ocenenie dosiahlo 3 bilióny dolárov. Nvida tak predbehla Apple a stala sa druhou najcennejšou spoločnosťou na svete.

Píše o tom agentúra Reuters.

Rally akcií spoločnosti Nvidia prichádza uprostred príprav na rozdelenie akcií v pomere desať ku jednej 7. júna, čo by mohlo zvýšiť atraktivitu spoločnosti pre investorov.

Nárast trhovej hodnoty spoločnosti Nvidia v porovnaní s Apple podčiarkuje zmeny v Silicon Valley, kde spoločnosť, ktorú spoluzaložil Steve Jobs, dominuje od uvedenia iPhonu na trh v roku 2007.

Microsoft zostáva najcennejšou spoločnosťou na svete s trhovou hodnotou 3,14 bilióna dolárov, jej akcie vzrástli o 1,5%.

V roku 2024 akcie spoločnosti Nvidia vzrástli o 147% a dopyt po jej procesoroch najvyššej úrovne ďaleko prevýšil ponuku, pretože Microsoft, Meta Platforms a Alphabet súťažia o rozvoj svojich výpočtových schopností AI a dominujú novej technológii.

Od 22. mája, keď spoločnosť Nvidia zverejnila svoju najnovšiu prognózu zisku, akcie spoločnosti vzrástli takmer o 30%.

Počas stredajšieho obchodovania akcie spoločnosti Nvidia nakrátko dosiahli vnútrodenné maximum 1 223,59 USD, čo im dáva hodnotu 3,01 bilióna USD v čase, keď hodnota spoločnosti Apple bola okolo 3,005 bilióna USD.

„Zatiaľ čo Nvidia sa vezie na vlne nadšenia pre AI na Wall Street, Apple zápasí so slabým dopytom po telefónoch iPhone a tvrdou konkurenciou v Číne, najväčšom trhu smartfónov na svete. Niektorí investori sa tiež domnievajú, že Apple zaostáva za inými technologickými ťažkými váhami, ktoré sa ponáhľajú implementovať funkcie AI do svojich produktov a služieb,“ uzatvára agentúra Reuters.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA