ÚVOD SLIDER
Putin verí, že Rusko bude schopné pomaly absorbovať Ukrajinu
Globalnews
Ruský prezident Vladimir Putin verí, že Rusko môže postupnou ofenzívou pomaly absorbovať Ukrajinu a vyčerpať ukrajinské sily.
Vojenskí analytici sa domnievajú, že hoci sa zdá, že ukrajinská operácia v Kurskej oblasti má vplyv na ruskú armádu na operačnej úrovni, nezmenila strategické myslenie ruského prezidenta Vladimira Putina.
ISW odhaduje, že Putin verí, že Rusko môže pomaly absorbovať Ukrajinu postupnou ofenzívou a že Rusko môže dosiahnuť svoje ciele prostredníctvom opotrebovacej vojny proti ukrajinským silám.
Tieto hodnotenia robia Putina odolným voči mierovým rozhovorom za iných podmienok, ako je kapitulácia Ukrajiny a Západu pred jeho požiadavkami.
Ruské jednotky zasiahli civilnú infraštruktúru a vojenskú vzdelávaciu inštitúciu v Poltave dvoma balistickými raketami Iskander-M, pričom zabili a zranili značný počet ľudí.
Širší vplyv ukrajinskej invázie do Kurskej oblasti na vojnu a akékoľvek uvažované diplomatické riešenie vojny zatiaľ nie je objasnený a hodnotenie tohto vplyvu je predčasné.
Pokusy posúdiť vplyv ukrajinskej invázie v tomto predčasnom štádiu pravdepodobne povedú k čiastočným a nepresným záverom o schopnosti Ukrajiny zmeniť trajektóriu konfliktu a ochote Kremľa rokovať o mieri za prijateľných podmienok.
Agentúra Reuters uviedla, že Spojené štáty zvažujú poskytnutie Ukrajine rakiet zem-vzduch dlhého doletu (JASSM), ale Ukrajina tieto rakety nedostane niekoľko mesiacov.
Ruský prezident Vladimir Putin ukončil svoju návštevu Mongolska podpísaním dohôd, ktoré posilňujú bilaterálne hospodárske väzby a trojstranné energetické vzťahy medzi Ruskom, Mongolskom a Čínskou ľudovou republikou (ČĽR).
Prezident Juhoafrickej republiky Cyril Ramaphosa a prezident Čínskej ľudovej republiky (ČĽR) Si Ťin-pching vydali spoločné vyhlásenie, v ktorom sa navzájom ocenili za úsilie pri riešení problému vojny na Ukrajine.
Nedávno ruské jednotky postúpili pri Toretsku a Pokrovsku a juhozápadne od Donecka.
-
ÚVOD SLIDER Publikované 3. februára 2025
Spojené štáty vydali ultimátum v súvislosti s Panamským prieplavom
-
ÚVOD SLIDER Publikované 3. februára 2025
Rokujeme s Ukrajinou a Ruskom, tvrdí Trump
-
ÚVOD SLIDER Publikované 3. februára 2025
Rusko považuje Spojené arabské emiráty a Saudskú Arábiu za miesto kde sa stretnú Putin a Trump
-
ÚVOD SLIDER Publikované 3. februára 2025
Trump povedal, že zastaví pomoc Južnej Afrike kvôli porušovaniu ľudských práv