Sociálne siete

DOMOV

Súd schválil dohodu o vine a treste pre jedného obvineného v kauze Mýtnik

Zverejnené:

Upravené: 4. februára 2022 o 12:48

2030

large naka ab
zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

NAKA obvinila viacero bývalých predstaviteľov finančnej správy a podnikateľov.

Samosudca Špecializovaného trestného súdu na pracovisku v Banskej Bystrici dnes schválil dohodu o vine a treste medzi prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry a obvineným Pavlom Boškom.

Súd uznal bývalého príslušníka finančnej správy obvineného v kauze Mýtnik za vinného zo zločinu prijímania úplatku. Uložil mu trest odňatia slobody vo výmere dva roky s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu vo výmere troch rokov.

Karanténa po príchode na Slovensko sa pre nezaočkovaných skrátila na päť dní

„Súd obvinenému uložil aj peňažný trest vo výške štyritisíc eur. Pre prípad, že by výkon peňažného trestu mohol byť úmyselne zmarený, sa ukladá náhradný trest odňatia slobody vo výmere šesť mesiacov,“ doplnila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková s tým, že rozsudok je právoplatný a nie je možné sa proti nemu odvolať.

V rovnakej kauze je stíhaný aj podnikateľ Štefan Poláček, tentokrát pre podplácanie. Pred ŠTS by sa podľa rozpisu pojednávaní mal postaviť v rámci schvaľovania dohody o vine a treste 2. marca.

Národná kriminálna agentúra obvinila na začiatku roku 2021 v rámci akcie Mýtnik viacero bývalých predstaviteľov finančnej správy, ako aj podnikateľov.

Obvinenia súvisia s korupciou a machináciami pri verejnom obstarávaní na finančnej správe. V rámci kauzy sú stíhaní napríklad bývalý prezident finančnej správy František Imrecze alebo podnikatelia Jozef Brhel a Michal Suchoba.

Irán pozastavil ťažbu kryptomien kvôli nedostatku elektriny v krajine

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA