Sociálne siete

DOMOV

Arriva a Slovak Lines sa dohodli na spolupráci

Zverejnené:

Upravené: 5. decembra 2021 o 15:20

403

Zdroj: Facebook / Arriva Slovakia

REKLAMA

Zdroj: Globalnews

Arriva nový regionálny autobusový dopravca v Bratislavskom kraji sa dohodol s bývalým dopravcom Slovak Lines na spolupráci. Na sociálnej sieti o tom informoval predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba.

„Arriva naďalej ostáva dopravcom poskytujúcim služby pre samosprávny kraj. Slovak Lines bude formou subdodávky poskytovať svoje kapacity na vybraných linkách,“ priblížil Droba.

Arriva má od polovice novembra, čo začala prevádzkovať prímestskú dopravu v Bratislavskom kraji, problém s nedostatkom vodičov.  Chýbalo jej ich okolo 100. Prejavuje sa to vo výpadkoch viacerých spojov v okolí Bratislavy. Arriva bude za to od BSK sankciovaná. Pokuty majú pribúdať dovtedy, pokiaľ nebude dosiahnutá 90-percentná dopravná obslužnosť.

Arriva od začiatku preukázala snahu problém vyriešiť. Nových vodičov sa snaží prilákať aj na vysoký náborový príspevok. Výpadky sa mu však nedarí naplno odstrániť. Slovak Lines pred pár dňami ponúkol Arrive i kraju pomoc.

„Sme však po uzavretí dohody pripravení osloviť všetkých bývalých zamestnancov, ktorí sa rozhodli neprijať pracovné ponuky nového dopravcu. Nedokážeme predikovať, nakoľko budeme úspešní, vieme však, že je tu reálna šanca na zvrátenie negatívneho stavu,“ skonštatoval pre TASR hovorca Slovak Lines Štefan Bako.

Nezamestnanosť na Slovensku klesla na 6,8 percenta

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA