Sociálne siete

DOMOV

Bödörova pivnica zlákala okrem bývalej policajnej smotánky aj Haščákovu banku

Zverejnené:

Upravené: 23. januára 2021 o 14:41

253

large bodor cfd
ZDROJ: Norbert Bödör, SITA/Branislav Bibel

REKLAMA

23. december 2020 16:31 SITA, redakcia

BRATISLAVA – V Pivnici Radošina patriacej nitrianskemu oligarchovi Norbertovi Bödörovi sa podľa výpovedí svedkov z kauzy Očistec tajne stretávala policajná smotánka za účasti vtedajšieho ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Bödörove vinárstvo však podľa portálu Webnoviny.sk nezlákalo iba bývalých čelných predstaviteľov polície, ale aj banku z portfólia finančnej skupiny Penta. Ako vyplýva z Obchodného registra, Pivnicu Radošina dlhodobo financovala Privatbanka. Banka ani Penta to nepopreli, pri zdôvodňovaní obchodných aktivít s Bödörom sa však odvolali na bankové tajomstvo. Portál Webnoviny.sk o tom informoval v stredu.

Obchodné väzby skupiny Penta na Bödörove impérium sa podľa portálu Webnoviny.sk datujú už od roku 2009, kedy slovenské poľnohospodárstvo ovládali najmä ľudia blízki vládnemu Hnutiu za demokratické Slovensko (HZDS) bývalého premiéra Vladimíra Mečiara. Privatbanka vlastnená Pentou si už vtedy zriadila záložné právo na obchodné podiely spoločnosti Merus a fyzickej osoby Norbert Bödör v spoločnosti Pivnica Radošina. Vyplýva to z oficiálnych údajov z Obchodného registra.

Záložné zmluvy na majetok pivnice Radošina podpísala Privatbanka aj v roku 2016, posledné sa podľa portálu Webnoviny.sk datujú z roku 2018. Banka Penty si záložným právom poistila aj majetok Bödörovej firmy Merus sídliacej v Šali.

Celý článok nájdete na https://www.webnoviny.sk/bodorova-pivnica-zlakala-okrem-byvalej-policajnej-smotanky-aj-hascakovu-banku/

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA