Sociálne siete

DOMOV

Brezno chce obnoviť Rázusovu ulicu za 600-tisíc eur

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 6. februára 2021 o 1:31

7

ZDROJ: Vizualizácia komplexného projektu obnovy Rázusovej ulice v meste Brezno/SITA/Ing. arch. Karol Ličko

28. január 2021 14:00 SITA, redakcia

BANSKÁ BYSTRICA – Mesto Brezno pripravilo komplexný projekt obnovy Rázusovej ulice, ktorá podlieha ochrane Krajského pamiatkového úradu (KPÚ). Ako pre agentúru SITA uviedol primátor Brezna Tomáš Abel, cena tohto projektu obnovy je vyčíslená na 600 053,97 eura vrátane dane z pridanej hodnoty. Táto cena je zároveň predpokladanou hodnotou zákazky, pričom finálna cena vzíde z riadneho verejného obstarávania. Finančné prostriedky budú vyčlenené z rozpočtu mesta Brezno.

Radnica má už na rekonštrukciu vydané právoplatné stavebné povolenie a Technické služby mesta Brezna začnú v krátkom čase s výrubom stromov. „Súčasne bude verejné obstarávanie na dodávateľskú spoločnosť, ktorá by mohla začať s realizáciou projektu približne v máji tohto roku,“ doplnil primátor.

Na základe odporúčania KPÚ dôjde ku komplexnej obnove zelene, a teda aj stromov, čo je v súlade s požiadavkami aj vlastníkov nehnuteľností na tejto ulici. „Okrem nového chodníka a zelene sa súčasne uvažuje aj s výstavbou novej dažďovej kanalizácie. Jestvujúce priechody pre chodcov sa doplnia zvislým dopravným značením a osvetlia,“ dodal Abel.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA