Sociálne siete

DOMOV

Čaputová: Neľahká doba priniesla prehlbovanie sociálnych rozdielov v prístupe ku vzdelaniu

Prezidentka dúfa, že situácia sa zlepší a že do škôl sa znovu vráti život.

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 28. marca 2021 o 17:37

51

Prezidentka Zuzana Čaputová, foto: Facebook/Zuzana Čaputová

SITA

BRATISLAVA – Táto neľahká doba priniesla prehlbovanie sociálnych rozdielov v prístupe ku vzdelaniu. Tisíce detí počas dlhých mesiacov nemali šancu byť súčasťou online vyučovania. Prezidentka Zuzana Čaputová na to poukázala vo videu zverejnenom v jej profile na sociálnej sieti. Pri príležitosti Dňa učiteľov sa poďakovala učiteľom, ktorí v rámci svojich možností urobili veľa, aby týmto deťom pomohli.

Hlava štátu verí, že najbližšie mesiace už budú lepšie a že do škôl sa znovu vráti život, „lebo žiadna technológia nenahradí bezprostredný ľudský kontakt“.

„Ján Amos Komenský hovoril, že celý náš život je priestor, v ktorom sa neustále učíme. Čomu nás naučil tento nezvyčajný a nečakaný rok mimo školy? Naučil nás, ako veľmi potrebujeme naše učiteľky a učiteľov. Lepšie ako pred rokom chápeme, že uprostred rastúcej epidémie samoty je škola mimoriadne dôležitá. Je kotvou duševného zdravia a v neustále sa meniacom svete prináša štruktúru a predvídateľnosť,“ doplnila prezidentka. V boji s vírusom ľudia podľa nej taktiež pochopili, ako veľmi potrebujú špičkových vedcov a odborníkov.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA