Sociálne siete

DOMOV

Exminister Žiga odmieta spájanie s kauzou Judáš

Zverejnené:

Upravené: 25. januára 2021 o 11:30

180

large ziga cd
ZDROJ: Na snímke vľavo poslanec Peter Žiga, SITA/Alexandra Čunderlíková

REKLAMA

3. december 2020 12:48 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Viacnásobný exminister a poslanec Peter Žiga (Hlas-SD) odmieta spájanie s podozreniami, ktoré podľa medializovaných informácii vyplývajú z vyšetrovania v rámci policajnej akcie Judáš. Ako dnes povedal pre médiá, informácie o svedeckých výpovediach, ktoré by naznačovali ovplyvňovanie policajného vyšetrovania, považuje za vyfabulované.

„Som nikdy žiadne orgány činné v trestnom konaní neovplyvňoval, žiadne vyšetrovanie som neovplyvňoval ani vo svoj prospech, ani v prospech žiadnych svojich príbuzných, ani nikoho iného,“ zdôraznil.

Žiga tiež uviedol, že Štefan Žiga nie je jeho synovec, ale vzdialený príbuzný. Ako dodal, momentálne nevie, kto, čo a kedy uviedol v rámci svedeckých výpovedí, preto sa k detailom nemôže vyjadrovať. „Som pripravený spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní,“ dodal s tým, že zatiaľ ho v tejto veci nikto nekontaktoval.

Denník N ešte v stredu 2. decembra informovall, že syna bratranca exministra Petra Žigu nedávno obvinili z takzvaných karuselových podvodov. V roku 2016 sa to pritom podľa výpovede bývalého šéfa národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernarda S. podarilo za úplatok zahladiť. „Opozičný poslanec Žiga je stále na slobode napriek tomu, že jeden z ôsmich skutkov v poslednej policajnej akcii Judáš, kde je obvinený aj policajný exprezident Milan L., sa týka aj exministra a jeho synovca Štefana,“ napísal denník.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA