Sociálne siete

DOMOV

Falošní kukláči prepadli byt v Trnave, bolo tam aj maloleté dieťa

Polícia už štyroch páchateľov zadržala, po Tomášovi Jánovi Kučerovi vyhlásila celoštátne pátranie.

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2021 o 3:07

229

large policia abaff
Ilustračné foto, zdroj: GlobalNews.sk/Petra Šturdíková

REKLAMA

SITA

TRNAVA – Ako zásah policajných kukláčov mala vyzerať lúpež v jednom z bytov v Trnave. Traja „kukláči“ pod hrozbou zbrane donútili muža a jeho priateľku ľahnúť si na zem, ďalší dvaja čakali vonku. Prehľadali byt a našli kovovú skrinku, ktorú vytrhli zo steny a zobrali so sebou. Pri odchode ešte znehybnili muža putami a nastriekali do očí neznámy sprej. V kovovej skrinke si odniesli peniaze v rôznych menách a zlaté šperky, škoda bola odhadnutá na viac ako 10-tisíc eur. Pri lúpežnom prepade sa nikto nezranil, ani maloleté dieťa, ktoré bolo svedkom celej udalosti. Polícia o udalosti informovala na sociálnej sieti.

Policajti operatívnou činnosťou krátko po skutku páchateľov vypátrali. Vyšetrovateľ všetkých mužov obvinil zo zločinov lúpeže, obmedzovania osobnej slobody a prečinu porušovania domovej slobody formou spolupáchateľstva. Traja z nich, 37-ročný Peter, 26-ročný Michal a 36-ročný Jozef sú na základe rozhodnutia súdu stíhaní väzobne. Na 31-ročného Petra policajti spracujú podnet na návrh na väzbu. Po 24-ročnom Tomášovi Jánovi Kučerovi polícia naďalej pátra.

Tomáš Ján Kučera je 168 cm vysoký, má nakrátko ostrihané tmavo plavé vlasy a zelené oči. Polícia prosí občanov, ak hľadaného muža videli alebo vedia, kde sa zdržiava, aby kontaktovali políciu na linke 158 alebo napísali súkromnú správu na Facebooku Polícia SR – Trnavský kraj.

 

kucera

Hľadaný 24-ročný Tomáš Ján Kučera , foto: SITA/KR PZ Trnava

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA