Sociálne siete

DOMOV

František Böhm sa zastrelil. Bol kľúčovým svedkom v kauze Judáš

Muž spôsobil strelné zranenie žene a následne sa sám zastrelil. Ženu so zraneniami previezli do jednej z bratislavských nemocníc.

Zverejnené:

Upravené: 14. februára 2021 o 11:18

202

policia sr clanok W cddbae
Ilustračné foto, zdroj: SITA

SITA

BRATISLAVA  -Policajti objasňujú tragické udalosti, ktoré sa stali v piatok v neskorých večerných hodinách v Plaveckom Štvrtku v okrese Malacky. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková. Podľa informácií televízie Joj tu bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby (SIS) a kľúčový svedok vo viacerých kauzách František Böhm spáchal samovraždu.

„Krátko pred polnocou sme prostredníctvom tiesňovej linky 158 prijali oznámenie o postrelenej žene a zastrelenom mužovi, ktorí sa nachádzali v jednom z rodinných domov v obci Plavecký Štvrtok. Podľa doterajších informácií muž spôsobil strelné zranenie žene a následne sa sám zastrelil. Ženu so zraneniami previezli do jednej z bratislavských nemocníc. Muž zraneniu na mieste podľahol,“ ozrejmila Mihalíková.

Prípad si na mieste prevzala bratislavská krajská kriminálka. Policajti na mieste v súčasnosti vykonávajú všetky potrebné prvotné a neopakovateľné procesné úkony. „Okolnosti tohto prípadu sú v týchto chvíľach predmetom vyšetrovania. Hneď, ako to procesná situácia umožní, budeme verejnosť o prípade informovať,“ dodala bratislavská policajná hovorkyňa.

Prezident Policajného zboru Peter Kovařík by bol nerád, ak by sa v súvislosti s touto udalosťou šírili rôzne konšpirácie a špekulácie. V žiadnom prípade sa podľa jeho slov nejedná o vraždu. Zároveň potvrdil, že podľa doterajších informácií spôsobil Böhm neúmyselné strelné zranenie svojej manželke a následne sa sám zastrelil. „Vyšetrovanie je vedené na Krajskom riaditeľstve Policajného zboru v Bratislave, viac podrobností zatiaľ nie je možné zverejniť,“ uzavrel policajný prezident v stanovisku, ktoré poskytol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

František Böhm bol kľúčovým svedkom vo viacerých kauzách, ktoré momentálne vyšetruje polícia. Bývalý člen SIS s políciou spolupracoval v kauzách ako Judáš či Texasan.

 

Článok sme aktualizovali.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA