Sociálne siete

DOMOV

Hlas-SD nebude počas plošného testovania zbierať podpisy za referendum o predčasných voľbách

Zverejnené:

Upravené: 22. januára 2021 o 22:49

66

large hlas sd eabe
ZDROJ: Hlas-SD, SITA/Branislav Bibel

REKLAMA

22. január 2021 20:18 SITA, redakcia

BRATISLAVA 22. januára (SITA) – Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) nebude počas celoplošného testovania zbierať podpisy za referendum o predčasných voľbách. Ako informoval Denník N, Hlas-SD zatiaľ okrem Slovenskej národnej strany (SNS) nenašiel organizáciu, ktorá by ho podporila.

Ako ďalej Denník N priblížil, predseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini v straníckom podcaste hovoril o tom, že zber podpisov počas testovania robiť nebudú, aby ľudia, ktorí sa na tom mali podieľať, neboli „predmetom šikany alebo pokutovania,“ a tiež nechcú riskovať, že pri zbere podpisov dôjde k provokáciám. Podľa denníka začne zrejme strana zber podpisov sama a nedá sa vylúčiť, že ich bude zvlášť zbierať aj Smer – sociálna demokracia (Smer-SD). V čase pandémie sa teda budú podpisy zbierať najmä korešpondenčne, čo môže trvať aj niekoľko mesiacov. Referendum by tak mohlo byť až koncom tohto roka.

Mimoparlamentná strana Hlas-SD navrhla v pondelok 18. januára vytvorenie spoločného petičného výboru na referendum o predčasných parlamentných voľbách. Predseda strany Pellegrini listom oslovil zástupcov viacerých spoločenských organizácií a politických strán, aby do výboru nominovali svojich zástupcov. Listom sa obrátil aj na opozičné či mimoparlamentné strany s výnimkou kotlebovcov. Smer-SD, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia a Dobrá voľba ho odmietli, súhlasila len SNS.

https://dennikn.sk/2237237/zber-podpisov-na-referendum-pocas-testovania-necakajte-hlas-a-smer-sa-hadaju-a-odborari-su-opatrni/?ref=list

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA