Sociálne siete

COVID19

Ibrahim Maiga šíri hoax o 2,5 miliarde obetí očkovania

Podľa polície je paradoxné, že konšpirácie o očkovaní šíri človek, ktorý je pôvodom z Mali. Táto krajina pritom podľa polície patrí k jedným z mála na svete, ktoré od turistov povinne vyžadujú napríklad aj očkovanie proti žltej zimnici.

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2021 o 4:44

208

Ibrahim Maiga
Ibrahim Maiga, zdroj: FB/Ibrahim Maiga

REKLAMA

SITA

BRATISLAVA – Polícia upozorňuje na hoax o očkovaní, ktorý sa šíri na sociálnych sieťach. Uvádza sa v ňom, že vďaka ARN technológii očkovanie proti ochoreniu COVID-19 zabije 2,5 miliardy ľudí. Polícia na to upozornila v profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti. Dezinformáciu zdieľa okrem iných aj spevák a herec Ibrahim Maiga.

„Dobrý večer priatelia, toto mi prišlo, neviem posúdiť, do akej miery je to pravda, ale znie to kruto a nezvratne,“ napísal Maiga v statuse, v rámci ktorého uverejnil aj hoax. V komentároch následne uviedol, že „vraj stačí očkovať isté percento ľudí a naše vyhubenie bude nezvratné“.

Podľa polície je paradoxné, že konšpirácie o očkovaní šíri človek, ktorý je pôvodom z Mali. Práve táto krajina pritom podľa polície patrí k jedným z mála na svete, ktoré od turistov povinne vyžadujú napríklad aj očkovanie proti žltej zimnici.

Polícia dodáva, že pri podobných príspevkoch je snahou konšpirátorov získavať pozornosť za každú cenu, a to aj v prípade, že protirečia svojej vlastnej logike. Slová a slovné spojenia „vraj, údajne, iba zdieľam, čo mi prišlo“ sú podľa polície Maigovou „štandardnou výbavou“ pri snahe vplývať na svoje publikum.

maiga fb

Zdroj: Facebook/Ibrahim Maiga

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA