Sociálne siete

DOMOV

Kolíková a Mikulec majú plnú podporu premiéra aj členov vlády

Zverejnené:

Upravené: 22. januára 2021 o 9:37

24

large matovic ab
ZDROJ: Igor Matovič, SITA/Branislav Bibel

8. január 2021 05:25 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Vláda SR vyjadruje plnú podporu ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej (Za ľudí) a ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽaNO). Ako informoval tlačový odbor Úradu vlády SR, vyhlásenie vydáva premiér Igor Matovič (OĽaNO) a ďalší členovia kabinetu v súvislosti s množstvom špekulácií a dezinformácií, ktoré sa v spoločnosti šíria po úmrtí policajného exprezidenta Milana Lučanského. Zároveň odmietajú politizáciu tejto nešťastnej udalosti. Lučanský zomrel 30. decembra po tom, ako sa deň predtým v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu. Vo väzbe bol pre obvinenie v kauze Judáš.

Kabinet vo svojom vyhlásení uvádza, že sa po celý čas usiluje byť v danej veci zdržanlivý s cieľom ponechať ministerke spravodlivosti a ministrovi vnútra priestor na vecnú a odbornú argumentáciu. Za dôležité v tejto situácii považuje vecné, odborné odkomunikovanie faktov a v tomto ohľade plne dôveruje šéfom rezortov spravodlivosti a vnútra, „ktorí sú kvalifikovanými odborníkmi vo svojich rezortoch a dokážu spoločnosti ponúknuť všetky potrebné a najmä overené a pravdivé informácie, podložené aj na výsledkoch nezávislého prešetrovania udalosti”.

Vláda v tejto súvislosti víta rozhodnutie šéfky rezortu spravodlivosti vytvoriť širokú kontrolnú komisiu s cieľom objasniť okolnosti úmrtia exšéfa polície. Vláda podľa svojich slov zároveň nemá akýkoľvek dôvod spochybňovať doterajšie zistenia, ktoré vylučujú pochybenie alebo cudzie zavinenie vedúce k tejto nešťastnej udalosti.

Vláda sa chce naďalej naplno venovať plneniu programového vyhlásenia s cieľom zmeniť Slovensko na skutočne právny štát, „kde si budeme všetci pred zákonom rovní a schopní pomáhať tým, ktorí našu pomoc potrebujú”. Pre vládu sú pri napĺňaní tohto cieľa ministerka spravodlivosti Kolíková a minister vnútra Mikulec nezastupiteľní.

V Štrbe dnes pochovali policajného exprezidenta Milana Lučanského. Čítajte viac na https://www.globalnews.sk/domov/v-strbe-dnes-pochovali-policajneho-exprezidenta-milana-lucanskeho

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA