Sociálne siete

COVID19

Ministerstvo otvára nové termíny na očkovanie vakcínami od Pfizeru

Ešte v sobotu 6. marca sa malo otvoriť na najbližší týždeň približne 13-tisíc termínov na očkovanie pre seniorov nad 70 rokov vakcínou od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 7. marca 2021 o 11:06

82

Ilustračné foto, zdroj: SITA/AP Photo/(Sandor Ujvari/MTI

SITA

BRATISLAVA – Ministerstvo zdravotníctva SR otvára nové termíny na očkovanie vakcínami od Pfizeru. Minister zdravotníctva Marek Krajčí o tom včera informoval na sociálnej sieti. Ešte v sobotu 6. marca sa má otvoriť na najbližší týždeň približne 13-tisíc termínov na očkovanie pre seniorov nad 70 rokov vakcínou od spoločnosti Pfizer/BioNTech. „Žiaľ, akútny nedostatok vakcín nám neumožňuje otvoriť viac termínov, a preto prosím o pochopenie. Predpokladám, že otvorené termíny budú veľmi rýchlo obsadené,“ uviedol minister.

Ďalšie termíny na očkovanie seniorov bude rezort otvárať pre týždeň od 15. marca podľa toho, ako k nám budú prichádzať dodávky vakcín od výrobcov. „Malo by ich byť určite viac, nakoľko Európska komisia nám avizuje extra dodávku 100-tisíc vakcín. Pôjde však len o zápožičku, ktorú budeme musieť v apríli vrátiť,“ vysvetlil Krajčí. Zároveň má 7. marca do Bojníc doraziť aj dar od francúzskej vlády, 15-tisíc vakcín AstraZeneca.

Ministerstvo zdravotníctva v sobotu otvorilo 11-tisíc termínov pre záujemcov o očkovanie v kategórii od 60 do 70 rokov. Termíny sa obsadili v priebehu niekoľkých hodín.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA