Sociálne siete

COVID19

Muž ignoroval pokyny policajtov, ušiel z karanténneho centra v Nových Zámkoch

Príkaz polície, aby muž išiel do karantény po pozitívnom teste, bral na ľahku váhu. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2021 o 3:07

110

karantena
Ilustračné foto, zdroj: Unsplash/Artem Kniaz

REKLAMA

BRATISLAVA –  Muž zo Želiezoviec v levickom okrese sa dal testovať a po pozitívnom výsledku sa nevybral do povinnej karantény, ale namieril si to do Nových Zámkov. Tu sa voľne pohyboval po frekventovaných miestach. Informáciu priniesli policajti z Nitrianskeho kraja.

„Vo vestibule železničnej stanice v Nových Zámkoch ho upozornila terénna sociálna pracovníčka, že musí ísť stoj čo stoj do karantény. Na to však nedbal a ani na následné upozornenie policajnou hliadkou,“ informuje ďalej polícia na sociálnej sieti Facebook. Nakoniec museli zasahovať samotní policajti. „Tí mu po kontrole pomohli s umiestnením v karanténnom centre v Nových Zámkoch,“ píše sa v stanovisku. Muž dlho v centre nepobudol. „Už po dvoch hodinách odtiaľ však prišlo hlásenie, že muž z centra ušiel,“ hovorí polícia, podľa ktorej páchateľ tak úmyselne spôsobil alebo zvýšil nebezpečenstvo zavlečenia alebo rozšírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby počas krízovej situácie. Polícia začala v tejto súvislosti už aj trestné stíhanie.

 

policia nr

Zdroj: FB/Polícia SR – Nitriansky kraj

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA