Sociálne siete

DOMOV

Na sociálnej sieti nemá svoj profil viac ako 40 percent samospráv

Zverejnené:

Upravené: 23. januára 2021 o 21:03

187

large pocitac bdb
ZDROJ: Ilustračné foto, Unsplash/Philipp Katzenberger

REKLAMA

21. december 2020 10:44 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Na žiadnej zo sociálnych sietí nemá profil 10,2 percenta samospráv, ale plánujú si ho zriadiť. Naopak, 30,2 percenta miest a obcí nemá oficiálny profil na žiadnej sociálnej sieti a ani o ňom neuvažuje. Vyplýva to z prieskumu Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS), ktoré uskutočnili od 12. októbra do 24. novembra na vzorke 523 respondentov.

Podľa prieskumu má oficiálny profil na Facebooku 44,4 percenta samospráv, Twitter využíva 0,7 percenta a na inej sociálnej sieti má profil dve percentá miest a obcí. V tlačovej správe o tom informoval ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS-u Michal Kaliňák.

Na prezentáciu samosprávy a informovanie obyvateľov využíva celkovo 10,9 percenta miest a obcí neoficiálne profily samosprávy na sociálnej sieti. Napríklad rôzne fanúšikovské profily, profily občianskych združení obce, dobrovoľných hasičov v obci a podobne.

Výsledky prieskumu sú podkladmi na ďalšiu prácu v rámci národného projektu ZMOS s názvom Modernizácia miestnej územnej samosprávy, ktorý je realizovaný vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Efektívna verejná správa.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA