Sociálne siete

DOMOV

Naď: OĽaNO nebude blokovať návrat ministrov, ktorí podali demisiu

Jaroslav Naď v diskusnej relácii Rádia Expres Braňo Závodský naživo povedal, že OĽaNO našlo kandidáta na post ministra zdravotníctva.

Zverejnené:

Upravené: 29. marca 2021 o 15:51

339

Naď
Jaroslav Naď, foto: SITA/Branislav Bibel

REKLAMA

SITA

BRATISLAVA – Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) nebude blokovať návrat ministrov, ktorí podali v poslednom období demisiu. V diskusnej relácii Rádia Expres Braňo Závodský naživo to povedal minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Podľa neho budú pri skladaní novej vlády ministerské nominácie plne v rukách jednotlivých strán a OĽaNO nebude do nominácií zasahovať.

Naď vylúčil, že by sa do pozície ministra zdravotníctva vrátil Marek Krajčí (OĽaNO). Hnutie má podľa neho nového kandidáta na posť šéfa zdravotníctva, ktorý spĺňa všetky odborné aj morálne predpoklady, aby bol vo vedení rezortu úspešný. Podľa Naďových slov pritom má ísť o človeka, ktorý sa nepohybuje v politických kruhoch. Šéf rezortu obrany uviedol, že kandidáta považuje za dobrého aj ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu a podpredsedníčka vlády Veronika Remišová (Za ľudí). Meno adepta na post ministra zdravotníctva plánuje OĽaNO verejnosti oznámiť až vtedy, keď o ňom bude informovať prezidentku Zuzanu Čaputovú.

Minister obrany povedal, že existuje riziko prípadných budúcich konfliktov medzi súčasným predsedom vlády a budúcim ministrom financií Igorom Matovičom (OĽaNO) a bývalým ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS). „Zároveň však dúfam, že doterajšia situácia bude pre oboch veľkým ponaučením,“ povedal Naď. Dodal, že víta pokračovanie Ivana Korčoka (nom. SaS) v pozícii ministra zahraničných vecí.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA