Sociálne siete

DOMOV

Najvyšší súd zamietol sťažnosť obvineného Jozefa B. proti vzatiu do väzby

Špecializovaný trestný súd vzal 5. februára do väzby podnikateľa Jozefa B., ktorý je obvinený pre pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku a zločin prijímania úplatku.

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 1. marca 2021 o 21:22

45

Ilustračná foto, Unsplash/ De an Sun

SITA

BRATISLAVA  – Senát 2T Najvyššieho súdu SR (NS SR) na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť obvineného Jozefa B. proti vzatiu do väzby. Senát zamietol aj žiadosť o nahradenie väzby zárukou dôveryhodnej osoby za ďalšie správanie obvineného. NS SR sa tak stotožnil s rozhodnutím ŠTS, ktorý konštatoval u obvineného dôvody útekovej a kolúznej väzby a rozhodol o jeho vzatí do väzby. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

ŠTS vzal 5. februára do väzby podnikateľa Jozefa B., ktorý je obvinený pre pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku a zločin prijímania úplatku. Prípad súvisí s IT zákazkami na finančnej správe.

Národná kriminálna agentúra zadržala 29. januára v rámci akcie Mýtnik bývalého šéfa finančnej správy Františka I. a ďalšie osoby v súvislosti s korupciou a machináciami pri verejnom obstarávaní. Polícia v rámci akcie obvinila aj podnikateľov Michala S. a Jozefa B., ktorí sa v tom čase nachádzali v zahraničí. Jozef B. sa na Slovensko vrátil 1. februára a následne sa 2. februára dostavil na výsluch. Polícia ho potom zadržala. Podľa medializovaných informácií musel byť Jozef B. hospitalizovaný pre zhoršený zdravotný stav.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA