Sociálne siete

DOMOV

NAKA zasahuje v Seredi pre drogovú trestnú činnosť

Zverejnené:

Upravené: 26. januára 2021 o 21:47

222

nepouzivat clanok W ecb

REKLAMA

17. august 2020 17:30 SITA, redakcia

BRATISLAVA 17. augusta (SITA) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahuje od skorých ranných hodín v Seredi a ďalších regiónoch Slovenska. Ako informuje polícia vo svojom profile na sociálnej sieti, ide o policajnú akciu s krycím názvom Venal 4 zameranú na dokumentovanie drogovej trestnej činnosti.

„Aktuálne prebiehajú domové prehliadky a zadržali sme viacero osôb. Vzhľadom na prebiehajúce procesné úkony poskytneme viac informácií, až keď to situácia dovolí,“ priblížila polícia.

Vyšetrovateľ obvinil celkom 14 osôb zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a z obzvlášť závažného drogového zločinu spáchaného závažnejším spôsobom konania, a to po dlhší čas, ako zločinecká skupina. „Počas akcie sme vykonali 19 domových prehliadok a prehliadok iných priestorov. Zaistili sme laboratórium a chemikálie používané na výrobu metamfetamínu,“ ozrejmila polícia na sociálnej sieti. V ich rukách skončila aj zaistená hotovosť v rôznych menách v celkovej výške viac ako 84-tisíc eur. Viac informácií nateraz nemôže poskytnúť.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA