Sociálne siete

COVID19

Návšteva pápeža a očkovanie jednodávkovou vakcínou Janssen

Zverejnené:

Upravené: 19. augusta 2021 o 22:46

92

ockovanie
Ilustračné foto, zdroj: Unsplash/Mufid Majnun

REKLAMA

Tlačová správa

BRATISLAVA – Ministerstvo zdravotníctva pripravilo ponuku očkovania jednodávkovou vakcínou Janssen bez povinnej predchádzajúcej registrácie. Občania, ktorí využijú ponuku očkovania v jednom z termínov tak v čase návštevy pápeža Františka budú teda plne očkovaní.  Posledný termín vakcinácie jednodávkovou vakcínou, aby bol človek braný ako plne očkovaný je v nedeľu 22. augusta 2021.

Nezaočkovaní záujemcovia o účasť na niektorom podujatí počas návštevy Svätého Otca, tak majú počas najbližších dní poslednú možnosť zaočkovať sa. Očkovanie je pre návštevníkov starších ako 12 rokov povinné.

V piatok sa bude bez registrácie očkovať jednodávkovou vakcínou Janssen v Žiline v Epidemiologickej ambulancii, v Michalovciach na parkovisku pred OC Zemplín, v Spišskej Novej Vsi pred OC Madaras, v Banskej Bystrici vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou a v Bratislave v Poliklinike Mlynská dolina.

Počas víkendu budú záujemcom o očkovanie k dispozícii viaceré očkovacie miesta, kde sa bez registrácie budú môcť zaočkovať jednodávkovou vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson. Môžu tak byť počas návštevy pápeža Františka plne očkovanými a mať tak možnosť zúčastniť sa podujatí.

Vakcína Janssen je určená záujemcom vo veku od 18 rokov. Záujemcovi o očkovanie stačí prísť do vakcinačného centra s preukazom poistenca a občianskym preukazom.

Prehľadnú tabuľku nájdete pod označením „Očkovanie jednodávkovou vakcínou“ na adrese: https://www.health.gov.sk/?Ockovanie-bez-registracie

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA