Sociálne siete

COVID19

Niektoré protipandemické opatrenia sa zmiernia

Kabinet stihol ešte pred veľkonočnými sviatkami schváliť zmiernenie niektorých opatrení.

Zverejnené:

Upravené: 1. apríla 2021 o 8:28

222

covid rusko
Ilustračné foto, zdroj: Unsplash/Pille-Riin Priske

REKLAMA

BRATISLAVA – Vláda pred veľkonočnými sviatkami zmiernila niektoré protipandemické opatrenia. Informuje o tom rezort vnútra na svojej stránke. „Výnimky zo zákazu vychádzania sa rozšíria o ďalšie dve situácie. Dodržiavať sa však budú musieť protiepidemiologické opatrenia stanovené vo vyhláške Úradu verejného zdravotníctva SR. V stredu 31. marca 2021 na svojom rokovaní to schválil vládny kabinet,“ píše sa ďalej v stanovisku na stránke ministerstva.

Výnimka bude podľa ministerstva platiť na cestu na účel individuálnej duchovnej starostlivosti a cestu späť.

Okrem toho kabinet tiež schválil aj ďalšiu výnimku zo zákazu vychádzania, a to na účel pobytu v prírode pre držiteľa poľovného lístka za účelom plnenia opatrení proti šíreniu afrického moru ošípaných a na cestu späť. Rovnako aj v tomto prípade bude dôležité dodržiavať protiepidemiologické opatrenia stanovené vo vyhláške ÚVZ SR č. 132/2021.

Obe výnimky začnú platiť od štvrtka 1. apríla 2021.

Výsledkom negatívneho antigénového testu alebo RT-PCR testu z obdobia od 1. do 4. apríla sa bude môcť verejnosť preukázať až do 11. apríla, a to i tam, kde sa vyžaduje negatívny výsledok testov nie starších ako sedem dní.

Zdroj: MV SR

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA