Sociálne siete

DOMOV

O post policajného prezidenta zabojujú Kovařík a Hamran

Zverejnené:

Upravené: 25. januára 2021 o 9:50

63

large ministerstvo vnutra cec
ZDROJ: Ministerstvo vnútra, GlobalNews/Petra Šturdíková

REKLAMA

9. december 2020 15:31 SITA, redakcia

BRATISLAVA – O post prezidenta Policajného zboru (PZ) SR sa môžu uchádzať aktuálny dočasný šéf polície Peter Kovařík a veliteľ Útvaru osobitného určenia Prezídia PZ (Lynx komando) Štefan Hamran. Ako ďalej informovalo ministerstvo vnútra, rozhodla o tom výberová komisia, ktorá posudzovala štyroch prihlásených kandidátov.

Komisia, v ktorej má okrem polície a ministerstva vnútra zastúpenie aj Generálna prokuratúra SR, Akadémia Policajného zboru v Bratislave, Odborový zväz polície a Úrad inšpekčnej služby, posudzovala, či uchádzači splnili podmienky stanovené v zákone o štátnej službe, okrem iných najmenej 10-ročnú prax v Policajnom zbore (PZ), vysokoškolské vzdelanie II. stupňa a špecializované policajné vzdelanie.

„V ďalšej fáze výberového konania bude sedemčlenná komisia na pohovoroch hodnotiť riadiace, organizačné a kontrolné schopnosti, odborné vedomosti a ďalšie zručnosti uchádzačov potrebné na výkon funkcie prezidenta PZ,“ uviedla hovorkyňa rezortu vnútra Barbara Túrosová.

Komisia následne predloží ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽaNO) zápisnicu o priebehu výberového konania a odporúčaniami. Minister vnútra podľa zákona do 15 dní predloží Výboru pre obranu a bezpečnosť Národnej rady SR svoju voľbu. „Výbor po verejnom vypočutí kandidátov odporučí Romanovi Mikulcovi vymenovať jedného z nich do funkcie prezidenta PZ. Ak odporúčanie členovia výboru nevydajú, ministerstvo vnútra bude musieť výberové konanie zopakovať,“ dodala Túrosová.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA