Sociálne siete

DOMOV

Obvinená Alena Zs. ostáva vo väzbe

Alena Zs. je obvinená v kauze prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku a Petra Šufliarskeho a tiež špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica.

Zverejnené:

Upravené: 16. marca 2021 o 14:54

261

Alena Zsuzsová
Alena Zs. z 19. decembra 2019 na súde v Pezinku, foto: SITA/AP Photo/Petr David Josek

REKLAMA

SITA

BANSKÁ BYSTRICA – Alena Zs., obvinená v kauze prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku a Petra Šufliarskeho a tiež špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, ostáva vo väzbe. Rozhodol o tom dnes sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, sudca vyhovel návrhu prokurátora v plnom rozsahu a predĺžil lehotu trvania väzby u obvinenej do 3. novembra 2021. Dôvodom väzby u obvinenej je obava z úteku, ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti, teda úteková, kolúzna a preventívna väzba. Rozhodnutie nie je právoplatné, keďže obvinená podala voči nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR.

Alenu Zs. začiatkom septembra 2020 ŠTS oslobodil v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Rozhodnutie však nie je právoplatné, keďže sa prokurátor odvolal. Vo veci závažného zločinu úkladnej vraždy bývalého primátora Hurbanova Lászlóa Basternáka odsúdil ŠTS v decembri 2020 Alenu Zs. na trest odňatia slobody na 21 rokov. Rozhodnutie rovnako nie je právoplatné a o veci bude rozhodovať Najvyšší súd SR.

REKLAMA

NAJČÍTANEJŠIE

REKLAMA

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA