Sociálne siete

DOMOV

Obvineného Michala S. v Dubaji najskôr zadržali, v ten istý deň ho však prepustili

Rezort chce o vydanie Michala S. žiadať tak, aby to vyhovovalo právnemu poriadku SAE

Zverejnené:

Upravené: 26. februára 2021 o 17:27

77

Michal S
Na snímke obvinený podnikateľ Michal S. Foto: SITA/Polícia Slovenskej republiky

SITA

BRATISLAVA – Obvineného podnikateľa Michala S. prepustili v Dubaji zo zadržania. Informoval o tom denník Sme s tým, že sa tak stalo ešte v deň, keď bol zadržaný. Obvinenému v kauze Mýtnik odobrali iba cestovný pas.

Ministerstvo spravodlivosti SR (MS SR) pripravuje žiadosť o vydanie obvineného podnikateľa Michala S. spolu s potrebnými dokumentmi tak, aby obsahovo a formálne spĺňala všetky podmienky právneho poriadku Spojených arabských emirátov (SAE). Pre agentúru SITA to uviedol hovorca rezortu spravodlivosti Peter Bubla. Dodal, že tento postup nie je priamo ovplyvnený skutočnosťou, či je vyžiadaná osoba na slobode alebo v predbežnej väzbe. Denník Sme dnes informoval, že podnikateľa Michala S. v SAE po zadržaní ešte v ten deň prepustili, odobrali mu však pas.

„Do dneška sme nedostali žiadnu oficiálnu informáciu o zmene statusu zadržania menovaného. Väčšinou tieto informácie bývajú poskytované cez Interpol,” uviedol v súvislosti s medializovanými informáciami Bubla. Zároveň dodal, že keďže medzi Slovenskom a SAE neexistuje bilaterálna zmluva a SAE nepristúpili k nijakému medzinárodnému dohovoru, ktorý by explicitne upravoval vyžiadanie na trestné konanie alebo výkon trestu odňatia slobody. Extradičná žiadosť bude zaslaná diplomatickou cestou na základe reciprocity (vzájomnosti).

Polícia v stredu 17. februára potvrdila, že hľadaného Michala S. z kauzy Mýtnik zadržali na území SAE. Na obvineného bol vydaný európsky aj medzinárodný zatykač a informácie o ňom polícia poskytla do SAE prostredníctvom Interpolu.

Článok sme aktualizovali.

Zdroj: domov.sme.sk

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA