Sociálne siete

DOMOV

Obvinený Ľubomír A. si nahrával aj vlastné zatknutie počas policajnej akcie Babylon

Zverejnené:

Upravené: 25. januára 2021 o 10:34

239

lilzidesigns  OGAZ  D Ig unsplash bacbf
ZDROJ: Ilustračné foto/Unsplash/ lilzidesigns

REKLAMA

7. december 2020 11:30 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Bývalý šéf kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby (SIS) Ľubomír A. si nahrával aj vlastné zatknutie počas policajnej akcie Babylon. Informoval o tom portál Aktuality.sk. Obvinenému podľa portálu našli pri domovej prehliadky aktívne nahrávacie zariadenie. Tento fakt mal prispieť k rozhodnutiu sudcu stíhať obvinených väzobne.

Pre sudcu bola podľa Aktualít dôležitá aj profesionálna minulosť Ľubomíra A. a Františka P. Obaja totiž pôsobili v minulosti v SIS, čo pri rozhodovaní sudcu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Jána Buvalu nakoniec zavážilo.

Ľubomír A. a František P. v súčasnosti čelia obvineniu z vydierania podnikateľa, ktorý bol už v minulosti obvinený z daňovej trestnej činnosti. Ten sa mal údajne dopúšťať ďalšej daňovej trestnej činnosti. Preto mal strach, že po ďalšom obvinení skončí vo vyšetrovacej väzbe on aj jeho blízki. Obvinení preto údajne podnikateľovi ponúkali možnosť, že celú vec nedostane do rúk polícia, ak zaplatí úplatok 100-tisíc eur. Podľa portálu Aktuality.sk bol uvedeným podnikateľom zrejme Pavol Konkoľ, vlastník spoločnosti Podtatranská hydina.

https://www.aktuality.sk/clanok/845647/kauza-babylon-exsiskar-arpas-si-nahral-aj-akciu-pri-ktorej-ho-zadrzali/

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA