Sociálne siete

DOMOV

Po výbuchu bytu v Ružovej doline našli hasiči nevládne telo

Najskôr výbuch bytu a následne ničivý požiar postihol obytný dom v bratislavskom Ružinove, ktorý si nakoniec vyžiadal jednu obeť.

Zverejnené:

Upravené: 11. októbra 2021 o 18:08

559

Požiar bytu v Ružovej doline v Bratislave. Foto: HaZZ

REKLAMA

BRATISLAVA – V nedeľu v skorých ranných hodinách v bratislavskej Ružovej doline vypukol požiar po výbuchu v bytovom dome.

Hasiči boli  včera ráno pred piatou hodinou vyslaní k požiaru bytu na piatom poschodí. Informuje o tom Hasičský a záchranný zbor na svojej stránke na sociálnej sieti Facebook. „Po príchode a vykonanom prieskume objavili osobu bez známok života. Ostatní obyvatelia bytového domu boli evakuovaní, k ďalším úmrtiam ani zraneniam nedošlo.“

Starosta Ružinova reagoval tiež

Reakciu poskytol na sociálnej sieti aj Martin Chren, ktorý je starostom bratislavského Ružinova.

Zdroj: FB/Martin Chren – starosta Ružinova

„Z doposiaľ nezistených príčin došlo k jednému až dvom výbuchom v byte na 7. nadzemnom podlaží (plyn tam nemajú zavedený, príčina je zatiaľ neznáma). Na mieste, žiaľ, hasičskí záchranári identifikovali pozostatky jednej osoby, pravdepodobne 59 ročnej obyvateľky bytu, pani R. H.,“ napísal na svoj Facebook ružinovský starosta.

K následkom požiaru sa musí vyjadriť aj statik, ktorý posudí, či je budova vo vyhovujúcom stave.

„Výbuch a požiar v bytovom dome je vždy vážna vec, lebo neovplyvňuje len jeden byt, ale celý dom. V tomto prípade si treba počkať na výrok statika, v predmetnom byte však hasiči spozorovali aj narušenie obvodových múrov, zničené boli aj stúpačky a aktuálne je na zemi asi päť centimetrov vody, ktorá pomaly steká dole. Celý vchod bude zrejme pár dní bez elektriny, byty pod výbuchom zrejme aj bez vody a kúrenia.“

 

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA