Sociálne siete

DOMOV

Policajti budú kontrolovať dodržiavanie opatrení vrátane zákazu vychádzania

Zverejnené:

Upravené: 26. januára 2021 o 0:15

122

large f E Ays M Tje r Kpkn Gq A  Igor Matovi po as tla ovej konferencie po skon en stredn ho kr zov ho t bu  okt bra  beaa

REKLAMA

24. október 2020 14:17 SITA, redakcia

BRATISLAVA 24. októbra (SITA) – Polícia bude naďalej kontrolovať dodržiavanie opatrení prijatých vládou SR a oddnes aj zákaz vychádzania. Informuje o tom na sociálnej sieti Polícia Slovenskej republiky. Náhodné kontroly budú pokračovať a v prípade zistenia porušení bude každý prípad polícia riešiť individuálne. Sankcie zostávajú vo výške ako doposiaľ, a to v blokovom konaní do 1 000 eur a v správnom konaní do 1 659 eur. V súvislosti so zákazom vychádzania nebudú policajné kontroly na hraniciach okresov.

Podľa polície je potrebné si uvedomiť, že je vyhlásený núdzový stav a vláda SR, hlavný hygienik SR a komisia prijali opatrenia proti šíreniu pandémie, na ktorú denne umierajú ľudia. V tejto súvislosti by malo byť prvoradé držať sa prijatých opatrení a čo najviac sa zdržiavať doma. „Nikto nechce vzbudzovať dojem strachu z razantných zákrokov polície v prípade monitoringu dodržiavania obmedzenia vychádzania. Žiadame občanov, aby sa nesnažili obchádzať nariadenia a vymýšľať spôsoby, ako sa reštrikciám vyhnúť,“ píše na sociálnej sieti polícia.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA