Sociálne siete

DOMOV

Polícia zachránila rukojemníčku držanú v kežmarskom supermarkete, muža zadržala

Muž mal najskôr doma zavraždiť svojich rodičov a následne opustiť byt, kde nechal pustený plyn.

Zverejnené:

Upravené: 18. februára 2021 o 11:30

146

policia sr clanok W cddbae

SITA

POPRAD – Polícii sa v noci zo 17. na 18. februára v Kežmarku podarilo zaistiť muža, ktorý od večerných hodín zadržiaval v miestnom supermarkete ženu. Krátko predtým sa polícii podarilo dostať ženu von. Pri rukojemníckej dráme zasahovali všetky záchranné zložky aj vyjednávací tím. Podľa doposiaľ nepotvrdených informácií mal muž ešte predtým zavraždiť svojich rodičov, pričom pred odchodom mal nechať v byte pustený plyn.

„V Kežmarku sa stala dvojnásobná vražda, na Ulici Generála Štefánika bol nájdený mŕtvy manželský pár, pričom na telách boli známky cudzieho zavinenia. O niekoľko minút na to sa v obchodnom dome muž ozbrojený nožom zabarikádoval v skladových priestoroch a ohrozoval na živote jednu pracovníčku,“ opísal dnes udalosť pre agentúru SITA prešovský policajný hovorca Daniel Džobaník. Na miesto boli podľa jeho slov vyslané policajné zložky, vrátane pohotovostného policajného útvaru z Prešova a vyjednávačov. „Po niekoľkohodinovom vyjednávaní muž ženu prepustil a následne ho prešovský pohotovostný policajný útvar zadržal bez zranení. Vo veci sú vykonávané ďalšie procesné úkony,“ dodal hovorca, podľa ktorého sa celú drámu podarilo ukončiť krátko pred jednou hodinou v noci.

Článok z rukojemníckej drámy v Kežmarku si môžete prečítať TU.

Hrozí mu doživotný trest

Štyridsaťjedenročnému Kežmarčanovi, ktorý od stredajšieho večera do nočných hodín zadržiaval rukojemníčku v supermarkete v Kežmarku, hrozí doživotný trest odňatia slobody. Ako dnes potvrdila polícia, rukojemníckej dráme predchádzala brutálna vražda. Ten istý muž je podozrivý z vraždy svojich rodičov v ich spoločnom byte, informovala prešovská krajská polícia na sociálnej sieti. Pri rukojemníckej dráme zasahovali v noci všetky záchranné zložky vrátane vyjednávačov. Pre závažnosť situácie boli na miesto privolaní aj príslušníci Útvaru osobitného určenia Prezídia Policajného zboru – Lynx Commando.

Článok sme aktualizovali.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA