Sociálne siete

DOMOV

Poslanec strany Smer-SD Anton Stredák vypovedá na NAKA

Zverejnené:

Upravené: 23. januára 2021 o 20:53

239

large stredak ebdcec
ZDROJ: Anton Stredák, SITA/Diana Černáková

REKLAMA

21. december 2020 12:42 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Poslanec Národnej rady SR Anton Stredák (Smer-SD) vypovedá na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) o tom, že mal údajne dostávať informácie od vtedajšieho šéfa protikorupčnej jednotky NAKA Roberta K. o vyšetrovaní nezákonného čerpania agrodotácií z Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). Informoval o tom spravodajský portál noviny.sk televízie JOJ.

O Stredákovi vypovedá terajší kľúčový svedok polície a bývalý funkcionár finančnej správy Ľudovít M. Ten podľa informácií spravodajského portálu noviny.sk mal polícii povedať o utajovanom stretnutí Norberta B., bývalého šéfa NAKA Petra H. a Roberta K. v bratislavskej budove na šiestom poschodí. Na stretnutí bola podľa Ľudovíta M. prijatá dohoda, že všetky informácie týkajúce sa PPA pôjdu výlučne z NAKA do NAKA a len cez Roberta K., ktorý ich mal následne posúvať poslancovi Stredákovi.

„Prečo, to už Ľudovít M. neobjasňuje. Zrejme to ale súvisí s údajným prepojením Stredáka s vysokopostavenými funkcionármi PPA, ktorých dnes NAKA stíha spolu s Norbertom B. v súvislosti s kauzou Dobytkár,“ vysvetľujú noviny.sk. Na výsluchu sú podľa portálu prítomní advokáti stíhaných funkcionárov PPA, advokát obvineného podnikateľa Norberta B. a obvineného finančníka Martina K. Oboch polícia stíha pre pranie špinavých peňazí, ktoré mali pochádzať práve z kšeftov s dotáciami z PPA. Stredák je v súčasnosti v postavení svedka.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA