Sociálne siete

DOMOV

Poznáme Nemocnicu roka 2020. Tretí rok po sebe triumfovala tá istá

Zverejnené:

Upravené: 24. januára 2021 o 21:52

250

nemocnica bystrica ccc
ZDROJ: Archívne foto, FB/Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D.Roosevelta Banská Bystrica

REKLAMA

15. december 2020 11:32 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Najvyššie ocenenie Nemocnica roka 2020 v kategórii štátnych univerzitných a fakultných nemocníc získala Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica, ktorá triumfovala tretí rok po sebe. Druhé miesto obhájila Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – FN. Tretia sa umiestnila Univerzitná nemocnica Martin. V kategórii všeobecných nemocníc obhájila najvyššie ocenenie Nemocnica roka 2020 Nemocnica AGEL Košice-Šaca a.s.. Druhú pozíciu obsadila Ľubovnianska nemocnica, n.o. a medzi tri najúspešnejšie všeobecné nemocnice sa po prvýkrát dostala aj Nemocnica s poliklinikou Spišská Nová Ves, a.s.. Vyplýva to z výsledkov šiesteho ročníka hodnotenia nemocníc inštitútom INEKO podľa vybraných ukazovateľov kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, skúsenosti, náročnosti diagnóz, spokojnosti pacientov, hospodárenia a transparentnosti za obdobie uplynulých štyroch rokov.

Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici získala aj po roku ako jediná z veľkých štátnych zariadení nadpriemerné bodové hodnotenie v každej zo šiestich hlavných oblastí sledovaných ukazovateľov. Z hľadiska medicínsko-ekonomickej náročnosti diagnóz má v priemere najkomplikovanejších pacientov na Slovensku. Preto je podľa INEKO cenné, že sa „Rooseveltka“ medziročne zlepšila v parametroch kvality. Banskobystrická nemocnica vykonáva ročne sumárne druhý najvyšší počet operácií v tých oblastiach, kde väčšia skúsenosť zdravotníckeho personálu pozitívne vplýva na kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Viac operačných výkonov realizuje na Slovensku len oveľa väčšia Univerzitná nemocnica Bratislava pozostávajúca však až z piatich nemocníc.

V kategórii všeobecných nemocníc získala najvyššie ocenenie Nemocnica roka 2020 po roku opäť Nemocnica AGEL Košice-Šaca a.s. Tá má ako jediná zo všeobecných nemocníc vysoko nadpriemerné bodové hodnoty vo všetkých šiestich skúmaných hlavných oblastiach ukazovateľov. Šačianska nemocnica najviac podľa INEKO exceluje v kvalite poskytovanej zdravotnej starostlivosti, v skúsenostiach operujúcich lekárov a spokojnosti pacientov. Najlepšou je pri indikátoroch kvality – úmrtnosť na JIS-ke a úmrtnosť starších ľudí po zlomenine stehennej kosti. Bodovala aj vďaka nízkej mortalite pacientov po realizovaných operačných výkonoch.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA