Sociálne siete

DOMOV

Premiér ponúkol svoju funkciu Hegerovi, z neho sa stane minister financií

Matovič sa tiež ospravedlnil ľuďom za tri týždne hádok.

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2021 o 6:03

263

matovic
Zľava: Eduard Heger, Veronika Remišová, Igor Matovič a Boris Kollár počas vyhlásenia k aktuálnej politickej situácii. Foto: SITA/Branislav Bibel

REKLAMA

SITA

BRATISLAVA – Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) ponúkol svoju funkciu ministrovi financií Eduardovi Hegerovi (OĽaNO). Z Matoviča sa stane šéf rezortu financií. Oznámil to na dnešnej tlačovej konferencii. Zároveň sa ospravedlnil ľuďom za tri týždne hádok. Doplnil, že berie späť požiadavky na stranu Sloboda a Solidarita (SaS) a Za ľudí. Ocenil, že strana Za ľudí splnila podmienky a Mária Kolíková odstúpila z postu ministerky spravodlivosti a Juraj Šeliga končí vo funkcii podpredsedu parlamentu.

Heger výzvu podľa svojich slov prijíma. Teraz pôjde na predsedníctvo strany Za ľudí, aby požiadal o podporu klub aj stranu. Tiež chce požiadať predsedu SaS Richarda Sulíka o stretnutie s poslaneckým klubom, kde ich chce rovnako požiadať o podporu. „Ak získam podporu, zajtra (v pondelok 29. marca, pozn. SITA) oslovím pani prezidentku so žiadosťou o stretnutie, aby sme sa dohodli na ďalšom postupe,” dodal. Podporu poslaneckého klubu hnutia Sme rodina už má.

matovic

Premiér SR Igor Matovič (vľavo) si dáva dole z tváre respirátor počas vyhlásenia k aktuálnej politickej situácii. Foto: SITA/Branislav Bibel

Predseda Národnej rady SR (NR SR) Boris Kollár (Sme rodina) víta Matovičov krok, ktorým sa ukončí táto kríza v koalícii, „ktorou sme nechtiac traumatizovali celé Slovensko”.

matovic

Premiér SR Igor Matovič počas vyhlásenia k aktuálnej politickej situácii. Foto: SITA/Branislav Bibel

Šéf parlamentu verí, že sa zomknú a budú to ťahať spolu ďalej. „Mrzí ma, že sa táto vláda zasekla pre personálne požiadavky a chcem za seba vyhlásiť, že ak by sme mali znova v budúcnosti traumatizovať spoločnosť hádkami pre personálne výmeny, tak by som z tohto miesta chcel povedať, že hnutie Sme rodina sa na tomto zúčastňovať nebude,” zdôraznil.

Ak neprídu partneri s návrhmi na pomoc ľuďom, ale opäť budú riešiť personálne veci, „tak sa zbalíme a z takejto vládnej koalície odídeme”.

Aj predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová ocenila „štátnické rozhodnutie Igora Matoviča, ktoré dáva koalícii šancu na nový začiatok.” Podľa nej zbytočné konflikty v koalícii škodia Slovensku a počas pandémie sú urážkou občanov bez ohľadu na to, či prebiehajú v parlamente, vo vláde alebo na koaličných radách. „Chcela by som sa všetkým občanom ospravedlniť, že táto kríza trvala tak veľmi dlho,” dodala s tým, že jej záleží, aby táto koalícia pokračovala.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA