Sociálne siete

DOMOV

Pri nehode prišli o život štyri deti a jedna dospelá osoba

Zverejnené:

Upravené: 26. januára 2021 o 21:40

214

nehoda Liptovsky Trnovec bcac

REKLAMA

19. august 2020 13:30 SITA, redakcia

BRATISLAVA/LIPTOVSKÝ TRNOVEC 19. augusta (SITA) – Mimoriadne tragická nehoda sa stala na ceste II/584 v Liptovskom Trnovci. Podľa prvotných informácií Zuzany Farkasovej z Prezídia HaZZ, sa tu zrazili dve autá a nehodu neprežili štyri maloleté osoby a jedna dospelá osoba. Ďalší dvaja pasažieri utrpeli zranenia rôzneho rozsahu. Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky aj leteckí záchranári. Cesta je momentálne uzavretá v oboch smeroch. Hasiči asistujú pri poskytovaní prvej pomoci a vykonávajú na havarovaných vozidlách protipožiarne opatrenia.

V opatere záchranárov sú momentálne štyri osoby. Ako uviedla Farkasová, z celkového počtu 13 účastníkov piati nehodu neprežili (z toho štyri deti), štyri osoby utrpeli zranenia rôzneho rozsahu, štyri osoby sú bez zranení (z toho jedno dieťa). Ako agentúru SITA informovala Alena Krčová z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby, zranených prevážajú do nemocníc v Ružomberku a v Liptovskom Mikuláši. Sú pri vedomí, utrpeli najmä stredne ťažké a ľahšie poranenia. Ide zatiaľ o prvotné informácie, ktoré sa ešte môžu meniť, dodala Krčová.

Obeťami mimoriadne tragickej nehody bola posádka bielej dodávky z východného Slovenska. Ako informovala polícia na sociálnej sieti, vo vozidle bolo deväť osôb – päť detí a štyria dospelí. O život prišli štyria chlapci vo veku 11, 11, desať a šesť rokov. Nehodu neprežil 43-ročnýn muž, dvaja dospelí sú ťažko zranení a vodič je takmer bez zranení. V tmavej dodávke s nemeckými značkami boli tri osoby – jedno dieťa a dvaja dospelí. Všetci utrpeli ľahké poranenia.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA