Sociálne siete

DOMOV

Prokurátor, ktorý dozoroval vyšetrovanie vraždy Kuciaka, ide do dôchodku

Zverejnené:

Upravené: 23. januára 2021 o 15:18

222

large MG up dddaac
ZDROJ: Ilustračná foto/SITA/Igor Svítok

REKLAMA

22. december 2020 11:35 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Vladimír Turan, ktorý dozoroval vyšetrovanie vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka, ide 31. decembra do dôchodku. Informáciu pre agentúru SITA potvrdila hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. Spolu s Turanom pôvodne dozoroval vyšetrovanie vraždy novinára aj prokurátor Juraj Novocký. Ten bol v júli tohto roku vymenovaný za jedného z 22 prokurátorov Európskej prokuratúry.

V kauze vraždy investigatívneho novinára si právoplatné rozsudky zatiaľ vypočuli Zoltán Andruskó, ktorému v rámci dohody o vine a treste uložil Špecializovaný trestný súd trest (ŠTS) 15 rokov väzenia a tiež Miroslav Marček, ktorý sa priznal, že zastrelil Kuciaka, jeho partnerku Martinu Kušnírovú aj podnikateľa Petra Molnára. Marčekovi uložil ŠTS trest 23 rokov väzenia, najvyšší súd ho následne v rámci odvolacieho konania zvýšil na 25 rokov.

Rovnaký, zatiaľ však neprávoplatný trest, dostal v hlavnom procese aj obžalovaný Tomáš Sz. Naopak, podnikateľ Marian K. a Alena Zs. si zatiaľ neprávoplatne vypočuli oslobodzujúce rozsudky. Najvyšší súd by mal o odvolaní Tomáša Sz. a odvolaní prokuratúry v prípade Mariana K. a Aleny Zs. rozhodovať v budúcom roku.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA