Sociálne siete

DOMOV

Prokuratúra podala žiadosť na predĺženie väzby bývalej štátnej tajomníčky Moniky J.

Moniku J. obvinili pre korupciu, marenie spravodlivosti aj pre zneužitie právomoci verejného činiteľa.

Zverejnené:

Upravené: 15. februára 2021 o 10:48

101

large jankovska eedc
Monika J., zdroj: SITA

SITA

BRATISLAVA – Trestne stíhanú bývalú štátnu tajomníčku ministerstva spravodlivosti Moniku J. chce napriek spolupráci s políciou prokuratúra stále držať vo väzbe. Ako informuje portál televízie Joj noviny.sk, z tohto dôvodu podali Špecializovanému trestnému súdu ďalšiu žiadosť o predĺženie väzby obvinenej. Predĺžená väzobná lehota Monike J. totiž uplynie budúci mesiac.

Portál pripomína, že nedávno sa vo výkone väzby Monika J. pokúsila siahnuť si na život užitím väčšieho množstva liekov. Advokát obvinenej Peter Erdös preto nevedel pre noviny.sk potvrdiť, či sa jeho klientka zúčastní na rozhodovaní súdu. „Neviem v súčasnosti potvrdiť, či moja klientka bude schopná sa zúčastniť tohto úkonu vzhľadom na jej zlý zdravotný stav a hospitalizáciu. Zatiaľ, ako som mal možnosť komunikovať s klientkou, sa pravdepodobne tohto úkonu nezúčastní,“ povedal.

Portál zároveň pripomína, že Monika J. je obvinená pre korupciu, marenie spravodlivosti aj pre zneužitie právomoci verejného činiteľa. „Sama sa rozhodla priznať ku skutkom, ktoré spáchala a vypovedá o trestnej činnosti aj iných osôb,“ dodali noviny.sk.

Zdroj nájdete TU.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA