Sociálne siete

DOMOV

Protest: Polícia sa zaoberá porušením predpisov súvisiacich s mimoriadnymi opatreniami

Zverejnené:

Upravené: 26. januára 2021 o 16:04

135

large    o cb

REKLAMA

17. október 2020 21:00 SITA, redakcia

BRATISLAVA 17. októbra (SITA) – Pred Úradom vlády SR dnes protestovali proti aktuálnym protiepidemiologickým opatreniam vlády fanúšikovia ultras a priaznivci kotlebovcov. Niekoľkým z protestujúcich sa podarilo do areálu úradu vlády prehodiť aj svetlice.

V úvode zhromaždenia vystúpil aj bývalý poslanec Národnej rady SR Peter Marček. Očakával sa tiež príchod priaznivcov strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko.

Pred areál úradu vlády sa postavili policajti, na ktorých demonštranti začali hádzať kamene a fľaše a používať delobuchy. Policajti v reakcii na to použili proti protestujúcim slzný plyn. Na miesto už dorazilo aj špeciálne policajné auto, pomocou ktorého proti demonštrantom policajti použili aj vodné delo.

Polícia sa v súvislosti s protestom zaoberá porušením predpisov súvisiacich s mimoriadnymi opatreniami a bude ich postupovať ďalej na správne konanie. „Dnešné zhromaždenie sa v priebehu pár minút zmenilo na zhluk agresívnych ultrapravicových radikálov, ktorí v niektorých prípadoch vykazovali známky požitia alkoholu. Zúčastnené osoby aj napriek opakovaným výzvam polície na upustenie od protiprávneho konania použili zápalnú pyrotechniku, ktorou sa dokonca zranili navzájom, a to tým, že jeden z prítomných ju hodil medzi zhromaždených,“ informovala polícia vo svojom profile na sociálnej sieti.

Ako ďalej priblížila, na mieste bolo zranených viacero osôb, medzi nimi aj príslušníci policajného zboru. Polícia na mieste zadržala niekoľko osôb. Viac informácii poskytne, keď to situácia umožní.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA