Sociálne siete

DOMOV

Rokovania v koalícii prebiehajú, Heger nechce vynášať informácie

Heger v diskusnej relácii RTVS O päť minút 12 povedal, že rokovania budú pokračovať aj dnes.

Zverejnené:

Upravené: 28. marca 2021 o 13:18

237

heger
Eduard Heger, foto: SITA/Branislav Bibel

REKLAMA

SITA

BRATISLAVA – Rokovania v koalícii prebiehajú. V dnešnej diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) O 5 minút 12 to povedal minister financií Eduard Heger (OĽaNO). Doplnil, že z rokovaní nebude vynášať informácie. Podotkol však, že prezidentke Zuzane Čaputovej chcú doniesť už hotovú dohodu. Diskusia v koalícii je momentálne podľa jeho slov o tom, komu v koalícii záleží na tom, aby táto vláda pokračovala. Rokovania majú pokračovať aj dnes. Scenárov je podľa neho viacero.

Heger poprosil ľudí o trpezlivosť. Verí, že stanovisko by mohli verejnosti priniesť v pondelok 29. marca. Podľa jeho slov robia všetko preto, aby ľuďom priniesli stabilnú vládu.

Expremiéri Robert Fico (Smer-SD) a Peter Pellegrini (Hlas-SD) podľa Hegera vytvárajú chaos, pretože im vyhovuje atmosféra predčasných volieb. Fico tvrdí, že táto vláda nerobí nič a zomierajú ľudia. Nič nerobením a konfliktami podľa neho vymrelo mesto s počtom obyvateľom ako Banská Štiavnica. Nechce, aby vymrelo mesto ako napríklad Skalica, ktoré má približne 15-tisíc obyvateľov. „Vláda nie je funkčná, parlament nefunguje,” doplnil s tým, že paralyzované sú aj úrady. Počet podpisov pod vyhlásenie referenda za predčasné voľby sa podľa neho blíži k 400-tisíc.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA