Sociálne siete

DOMOV

Skupina poslancov okolo Pellegriniho dodá 11 podpisov na odvolanie Krajniaka

Zverejnené:

Upravené: 26. januára 2021 o 1:00

153

large  bb

REKLAMA

21. október 2020 14:00 SITA, redakcia

BRATISLAVA 21. októbra (SITA) – Jedenásť nezaradených poslancov Národnej rady SR okolo bývalého premiéra Petra Pellegriniho (Hlas-SD) sa podpíše pod návrh na odvolávanie ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka (Sme rodina) z funkcie. Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal Pellegrini. Rovnaký zámer avizovala aj opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), ktorá v pléne disponuje 26 poslancami. Na zvolanie schôdze je pritom potrebný podpis minimálne 30 členov zákonodarného orgánu.

„Návrh na odvolanie pána ministra je jasný, keďže je to najväčší antisociálny minister, akého sme tu kedy mali. Boli by sme smiešni, ak by sme jeho odvolanie neiniciovali,“ doplnil nezaradený poslanec Erik Tomáš.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak sa na svoje prípadné odvolávanie v parlamente „teší“. „Myslím si, že je to dobrá príležitosť, aby som mohol urobiť odpočet toho, ktorým skupinám obyvateľstva sme ako pomohli, keďže tej pomoci bolo dosť,“ doplnil na tlačovej konferencii Krajniak.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA