Sociálne siete

DOMOV

Sledovanie novinárov: NAKA obvinila päť osôb

Polícia SR na svojej sociálnej sieti píše, že Marian K. žiadal Petra T., aby zabezpečil sledovanie a monitorovanie vopred určeného okruhu osôb a to najmä novinárov.

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2021 o 3:12

139

large policia ecce
Ilustračná foto, Globalnews/Petra Šturdíková

REKLAMA

BRATISLAVA – V prípade sledovania novinárov vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil päť osôb pre pokračovací prečin porušenia dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy,“ informuje na sociálnej sieti Facebook Polícia SR.

Podľa statusu na Facebooku polície mal Marian K. požiadať Petra T., aby zabezpečil sledovanie a monitorovanie vopred určeného okruhu osôb a to najmä novinárov. Účelom malo byť získanie neverejných informácii týkajúcich sa ich súkromia. „Peter T. mal osloviť Miroslava K., ktorý mal vytvoriť sledovací tím. So Štefanom M. a Jurajom Š., mali zabezpečiť potrebnú techniku za finančné prostriedky poskytnuté Mariánom K. Objekty sledovania mal určiť Marián K. a to konkrétne bary a kaviarne v Bratislave, kde sa schádzali novinári a politici,“ píše sa ďalej v statuse polície.
Členovia sledovacieho tímu mali podľa polície vyhotovovať ich fotografie a videozáznamy zo stretnutí a rozhovorov.
„Podľa doposiaľ získaných informácií nemalo byť prekážkou ani to, keď sa v bare schádzala „uzavretá spoločnosť“. Monitorovať mali aj okolie baru a kaviarne, či ďalšie miesta v Bratislave a okolí. Záznamy zo sledovania mal Miroslav K. odovzdávať Petrovi T. a ten zase Mariánovi K., ktorý ich mal zhromažďovať. Použité mali byť na diskreditáciu sledovaných osôb na verejnosti, čím mala byť spôsobená vážna ujma na právach sledovaných osôb tým, že malo byť porušené ich právo na súkromie,“ informuje nakoniec polícia.
policia fb

Zdroj: Facebook/Polícia SR

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA