Sociálne siete

DOMOV

Slovensko daruje Palestíne viac ako 200-tisíc vakcín Pfizer

Zverejnené:

Upravené: 12. marca 2022 o 13:49

595

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Informoval o tom minister zahraničných vecí Korčok, píše SME.

Slovensko v najbližších dňoch venuje Palestíne viac ako 200-tisíc vakcín Pfizer ako prejav solidarity a podpory globálneho boja proti pandémii.

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok o tom informoval v rozhovore s palestínskym ministrom zahraničných vecí Rijádom al-Malkím, s ktorým rokoval 11. marca na okraj Antalyjského diplomatického fóra v Turecku. Informácie o rozhovore ministrov priblížil komunikačný odbor slovenského ministerstva zahraničných vecí.

Heger: Pre Slovensko je dôležitá bezpečnosť a prosperita Ukrajiny

Šéf slovenskej diplomacie uistil palestínskeho partnera, že Slovensko bude naďalej podporovať Palestínu cez rozvojové projekty pod značkou SlovakAid, vládnych štipendií pre palestínskych študentov na slovenských univerzitách, ako aj prostredníctvom agentúr OSN a twinningových projektov Európskej únie.

Ministri prediskutovali aj aktuálne témy medzinárodného diania vrátane ruského útoku na Ukrajinu a rokovaní o palestínskej otázke na multilaterálnych fórach.

„Pozícia Slovenskej republiky k mierovému procesu na Blízkom východe vrátane štatútu mesta Jeruzalem, je v súlade s medzinárodným právom a rezolúciami Bezpečnostnej rady OSN. Podporujeme 2-štátne riešenie, ktoré je jedinou alternatívou k udržateľnému mierovému spolužitiu oboch národov,“ objasnil Korčok a vyzval na obnovu priamych rozhovorov a politického dialógu ako základného predpokladu pre mierové riešenie izraelsko-palestínskej otázky.

USA uvalili nové sankcie pre raketové testy v Severnej Kórei

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA