Sociálne siete

DOMOV

Slovensko plánuje v roku 2024 strojnásobiť výrobu munície

Zverejnené:

Upravené: 19. septembra 2023 o 22:41

426

Prvé osobné stretnutie využili ministri najmä na zhodnotenie aktuálneho vývoja ukrajinskej protiofenzívy, ako aj doterajšej pomoci a súčasných potrieb Ukrajiny v boji proti ruskej agresii. Aj toto rokovanie potvrdilo, že Ukrajina má záujem o muníciu, ktorú potrebuje nutne na ochranu civilného obyvateľstva a podporu protiofenzívy voči útokom Ruska. „Každou žiadosťou sa samozrejme zaoberáme veľmi intenzívne, pričom s ohľadom na naše vlastné kapacity a potreby hľadáme možnosti na ďalšiu podporu. Okrem balíkov vojenskej pomoci je dôležitou formou podpory aj čoraz intenzívnejšia spolupráca podnikov obranného priemyslu,“ uviedol M. Sklenár s tým, že takýto typ spolupráce prinesie ekonomické benefity obom krajinám a najmä - zvýši kapacity na výrobu potrebného vybavenia a munície ako pre Ukrajinu, tak aj pre Slovensko.

REKLAMA

Minister obrany Martin Sklenár to povedal po rokovaní krajín podporujúcich Ukrajinu na základni v Nemecku. Okrem výroby novej munície sa podľa ministra obrany hľadajú možnosti predĺženia životnosti starých exspirovaných nábojov zo skladov niektorých krajín.

Sklenár tiež prisľúbil, že slovenské ozbrojené sily sú pripravené poskytnúť ukrajinským vojakom odmínovací výcvik. Informoval aj o tom, že Slovensko plánuje intenzívnejšie podporiť Ukrajinu v procese odmínovania pripojením sa k takzvanej Koalícii na podporu odmínovania Ukrajiny.

Prvé osobné stretnutie využili ministri najmä na zhodnotenie aktuálneho vývoja ukrajinskej protiofenzívy, ako aj doterajšej pomoci a súčasných potrieb Ukrajiny v boji proti ruskej agresii. Aj toto rokovanie potvrdilo, že Ukrajina má záujem o muníciu, ktorú potrebuje nutne na ochranu civilného obyvateľstva a podporu protiofenzívy voči útokom Ruska.

„Každou žiadosťou sa samozrejme zaoberáme veľmi intenzívne, pričom s ohľadom na naše vlastné kapacity a potreby hľadáme možnosti na ďalšiu podporu. Okrem balíkov vojenskej pomoci je dôležitou formou podpory aj čoraz intenzívnejšia spolupráca podnikov obranného priemyslu,“ uviedol M. Sklenár s tým, že takýto typ spolupráce prinesie ekonomické benefity obom krajinám a najmä – zvýši kapacity na výrobu potrebného vybavenia a munície ako pre Ukrajinu, tak aj pre Slovensko.

tasr / MO SR

foto: MO SR

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA